Entityqueue (8.x-1.5) - en to th translation catalogue (26 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Delete
th: ลบ

en: Remove
th: เอาออก

en: Edit
th: แก้ไข

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Add item
th: เพิ่มเมนูย่อย

en: ID
th: ไอดี

en: Configure
th: ตั้งค่า

en: Revision ID
th: แก้ไข ID

en: Items
th: จำนวน

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: - Select -
th: - เลือกรายการ -

en: Error message
th: ข้อความผิดพลาด

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: Publishing status
th: สถานะการเผยแพร่

en: Machine name: @name
th: ชื่อเครื่อง: @name

en: Revision log message
th: การแก้ไขการบันทึกข้อความ

en: Weight for row @number
th: น้ำหนักของแถวที่ @number

en: Default translation
th: แปลค่าเริ่มต้น

en: Briefly describe the changes you have made.
th: อธิบายการเปลี่ยนแปลงที่คุณได้ทำ

en: The time that the current revision was created.
th: เวลาการแก้ไขล่าสุด

en: The user ID of the author of the current revision.
th: การแก้ไขรหัสผู้ใช้ล่าสุด

[ctx: Plural]
en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: A flag indicating whether this is the default translation.
th: แฟล็กที่บ่งบอกว่า เป็นการเริ่มต้นแปล
