Entityqueue (8.x-1.7) - en to ja translation catalogue (50 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Remove
ja: 削除

en: Edit
ja: 編集

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Add item
ja: 項目を追加

en: Configure
ja: 設定

en: Revision ID
ja: リビジョンID

en: Items
ja: アイテム

en: Shuffle
ja: シャッフル

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Clear
ja: クリアー

en: Target type
ja: ターゲットタイプ

en: Entity
ja: エンティティ

en: Changed
ja: 変更済

en: Reverse
ja: 逆順

en: About
ja: アバウト

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Error message
ja: エラーメッセージ

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Bundles
ja: バンドル

en: Bundle
ja: バンドル

en: Publishing status
ja: 掲載ステータス

en: Machine name: @name
ja: システム内部名称: @name

en: Revision log message
ja: リビジョンログメッセージ

en: @count item | @count items
ja[0]: @count 項目
ja[1]: @count 項目

en: Weight for row @number
ja: 行 @row のウェイト

en: Link label to the referenced entity
ja: ラベルを参照先エンティティへリンク

en: Link to the referenced entity
ja: 参照先エンティティへのリンク

en: Change handler
ja: ハンドラーの変更

en: Link to entity
ja: エンティティへリンク

en: Default translation
ja: デフォルトの翻訳

en: Revision user
ja: リビジョンユーザー

en: Briefly describe the changes you have made.
ja: 行った変更について簡単に説明します。

en: Reference method
ja: 参照方法

en: The time that the current revision was created.
ja: 現在のリビジョンが作成された日時。

en: The user ID of the author of the current revision.
ja: 現在のリビジョンの投稿者のユーザーID。

en: - Restricted access -
ja: - 制限されたアクセス -

[ctx: Plural]
en: Disabled
ja: 無効

[ctx: Plural]
en: Enabled
ja: 有効

en: Entity reference selection plugin settings
ja: エンティティ参照選択プラグインの設定

en: A flag indicating whether this is the default translation.
ja: デフォルトの翻訳かどうかを示すフラグ。

en: Revision translation affected
ja: 翻訳が影響するリビジョン

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ja: 翻訳の最終編集版が現在のリビジョンに含まれるかどうかを示します。

en: @title (value @number)
ja: @title (値 @number)

en: Revision create time
ja: リビジョン作成時間

en: Default revision
ja: デフォルトのリビジョン

en: A boolean indicating the published state.
ja: 公開状態の論理値です。

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
ja: 保存時のデフォルトリビジョンかどうかを示すフラグ。
