Entityqueue (8.x-1.7) - en to fa translation catalogue (51 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Remove
fa: حذف

en: Edit
fa: تدوین

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Add item
fa: افزودن عنصر

en: ID
fa: هویت

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Revision ID
fa: هویت تنقیح

en: Items
fa: عنصر‌ها

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Clear
fa: پاک کردن

en: Target type
fa: نوع داده هدف

en: Entity
fa: عنصر

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Reverse
fa: معکوس

en: About
fa: درباره

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Error message
fa: پیغام خطا

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Remove from queue
fa: حذف از صف

en: Bundle
fa: بسته

en: Add to queue
fa: افزودن به صف

en: Machine name: @name
fa: نام دستگاه: @name

en: Revision log message
fa: پیغام گزارش تنقیح

en: Weight for row @number
fa: وزن سطر @number

en: Manipulate all queues
fa: تغیر داده تمام صف ها

en: Manipulate queues
fa: تغیر صف ها

en: Simple queue
fa: صف ساده

en: Subqueue
fa: صف فرعی

en: Reference method
fa: روش ارجاع

en: Administer entityqueue
fa: ادارۀ صف-عنصر

en: Manipulate %queue queue
fa: تغیر دادن صف  %queue

en: Entityqueue
fa: صف-عنصر

[ctx: Plural]
en: Disabled
fa: غیر فعال ها

[ctx: Plural]
en: Enabled
fa: فعال ها

en: Entity reference selection plugin settings
fa: تنظیمات انتخاب افزونه عنصر مرجع

en: Edit subqueue
fa: تدوین صف فرعی

en: @target_label queue
fa: @target_label صف

en: Add entity queue
fa: افزدون عنصر به صف

en: Entityqueues
fa: صف-عناصر

en: Manage entity queues.
fa: مدیریت صف عناصر

en: There are no disabled queues.
fa: صف-فرعی های غیر فعال وجوود ندارد

en: Entity queue
fa: صف عنصر

en: Entity subqueue
fa: صف-فرعی عنصر

en: The entity subqueue %label has been updated.
fa: عنصر صف-فرعی %labe بروز شد

en: Entityqueues for %title
fa: صف-عثصر برای %title

en: Edit subqueue items
fa: تدوین موارد صف فرعی

en: subqueue
fa: صف-فرعی

en: Translate subqueue
fa: ترجمه کردن صف-فرعی
