Entityqueue (8.x-1.8) - en to da translation catalogue (50 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Remove
da: Fjern

en: Edit
da: Redigér

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Add item
da: Tilføj menupunkt

en: Configure
da: Konfigurér

en: Revision ID
da: Versions-ID

en: Items
da: Overskrifter

en: Shuffle
da: Bland

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Clear
da: Ryd

en: Target type
da: Måltype

en: Changed
da: Ændret

en: Reverse
da: Omvendt

en: About
da: Om

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Entity type
da: Entity-type

en: Remove from queue
da: Fjern fra kø

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: Add to queue
da: Tilføj til kø

en: Subqueues
da: Underkøer

en: Machine name: @name
da: Maskinnavn: @name

en: Revision log message
da: Logbesked

en: @count item | @count items
da[0]: @count element
da[1]: @count elementer

en: Weight for row @number
da: Vægt af række @number

en: Change type
da: Skift type

en: Link label to the referenced entity
da: Link label til den refererede entity

en: Link to the referenced entity
da: Link til den refererede entity

en: Change handler
da: Skift handler

en: Link to entity
da: Link til entity

en: Default translation
da: Standardoversættelse

en: Revision user
da: Revidér bruger

en: Briefly describe the changes you have made.
da: Giv en kort beskrivelse af dine ændringer.

en: Reference method
da: Referencemetode

en: The time that the current revision was created.
da: Tidspunktet hvor den aktuelle version blev opdateret.

en: The user ID of the author of the current revision.
da: Bruger-IDet på forfatteren af den aktuelle version.

en: - Restricted access -
da: - Begrænset adgang -

[ctx: Plural]
en: Disabled
da: Deaktiverede

[ctx: Plural]
en: Enabled
da: Aktiverede

en: Entity reference selection plugin settings
da: Indstillinger for entity-reference-valg-plugin

en: A flag indicating whether this is the default translation.
da: Et flag som angiver om dette er standardoversættelsen.

en: Revision translation affected
da: Oversættelse af version påvirket

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
da: Angiver om den seneste ændring af en oversættelse hører til den aktuelle version.

en: @title (value @number)
da: @title (værdi @number)

en: Revision create time
da: Revidering oprettet

en: Default revision
da: Standard revidering

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
da: Et flag som angiver om dette var standardversionen da den blev gemt.
