Microsoft Entra sync (2.1.0-alpha3) - en to uk translation catalogue (19 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Custom
uk: Власний

en: Job Title
uk: Посада

en: Department
uk: Відділ

en: Display Name
uk: Відображуване ім'я

en: equals
uk: дорівнює

en: Information
uk: Відомості

en: Surname
uk: Прізвище

en: Given Name
uk: Ім'я

en: contains
uk: містить

en: ends with
uk: закінчується на

en: Update Status
uk: Статус оновлення

en: Mobile Phone
uk: Мобільний телефон

en: does not equal
uk: не дорівнює

en: starts with
uk: починається на
