Environments synchronization (1.0.0-alpha1) - en to ca translation catalogue (6 entries)

en: Development
ca: Desenvolupament

en: Name
ca: Nom

en: Operation
ca: Operació

en: Definition
ca: Definició

en: Collection
ca: Col·lecció

en: Config
ca: Configuració
