Environments synchronization (1.0.0-alpha1) - en to kn translation catalogue (5 entries)

en: Development
kn: ಅಭಿವೃದ್ಧಿ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: Definition
kn: ವ್ಯಾಖ್ಯಾನ

en: Collection
kn: ಸಂಗ್ರಹ
