Environments synchronization (1.0.0-beta1) - en to be translation catalogue (5 entries)

en: Submit
be: Захаваць

en: Development
be: Распрацоўка

en: Name
be: Імя

en: Operation
be: Аперацыя

en: Definition
be: Азначэнне
