Environments synchronization (1.0.0-beta1) - en to eu translation catalogue (5 entries)

en: Submit
eu: Bidali

en: Development
eu: Garapena

en: Name
eu: Izena

en: Operation
eu: Eragiketa

en: Definition
eu: Definizioa
