Environments synchronization (1.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (6 entries)

en: Submit
fr: Soumettre

en: Development
fr: Développement

en: Name
fr: Nom

en: Operation
fr: Opération

en: Definition
fr: Définition

en: Config
fr: Configuration
