Environments synchronization (1.0.0-beta1) - en to he translation catalogue (6 entries)

en: Submit
he: שלח

en: Development
he: פיתוח

en: Name
he: שם

en: Operation
he: פעולה

en: Definition
he: הגדרה

en: Config
he: קונפיג
