Environments synchronization (1.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (5 entries)

en: Submit
id: Kirim

en: Development
id: Pengembangan

en: Name
id: Nama

en: Operation
id: Operasi

en: Definition
id: Definisi
