Environments synchronization (1.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (7 entries)

en: Submit
ja: 送信

en: Development
ja: 開発

en: Name
ja: 名前

en: Operation
ja: 操作

en: Definition
ja: 定義

en: Configurations
ja: システム構成

en: Config
ja: 設定
