Environments synchronization (1.0.0-beta1) - en to ro translation catalogue (6 entries)

en: Submit
ro: Trimite

en: Development
ro: Dezvoltare

en: Name
ro: Nume

en: Operation
ro: Operație

en: Definition
ro: Definiție

en: Config
ro: Configurație
