Environments synchronization (1.0.0-beta1) - en to ru translation catalogue (9 entries)

en: Submit
ru: Отправить

en: Development
ru: Разработка

en: Name
ru: Название

en: Operation
ru: Действие

en: Definition
ru: Определение

en: Configurations
ru: Конфигурации

en: Collection
ru: Коллекция

en: Environments
ru: Окружения

en: Config
ru: Конфигурация
