Environments synchronization (1.0.0-beta1) - en to vi translation catalogue (5 entries)

en: Submit
vi: Gửi đi

en: Development
vi: Phát triển

en: Name
vi: Tên

en: Operation
vi: Thao tác

en: Definition
vi: Định nghĩa
