Environment Indicator (4.0.21) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Description
pt: Descrição

en: None
pt: Nenhum

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Background Color
pt: Cor de fundo

en: Configure
pt: Configurar

en: Hostname
pt: Nome do servidor

en: Background color
pt: Cor de fundo

en: Color
pt: Cor

en: Add environment
pt: Adicionar um ambiente

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Toolbar
pt: Barra de ferramentas

en: Environment Indicator
pt: Indicador de Ambiente

en: Available actions:
pt: Ações disponíveis:

en: Drupal Version
pt: Versão do Drupal
