Environment Indicator (4.0.4) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Development
de: Entwicklung

en: Description
de: Beschreibung

en: Settings
de: Einstellungen

en: Background Color
de: Hintergrundfarbe

en: Configure
de: Konfigurieren

en: Background color
de: Hintergrundfarbe

en: Color
de: Farbe

en: Add environment
de: Umgebung hinzufügen

en: Machine name
de: Systemname

en: Environments
de: Umgebungen

en: Toolbar
de: Werkzeugleiste

en: Foreground color
de: Vordergrundfarbe

en: Available actions:
de: Verfügbare Aktionen:

en: Are you sure you want to delete the environment indicator %title?
de: Möchten Sie den Umgebungsindikatior %title wirklich löschen?
