Extra Paragraph Types - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Title
pt: Título

en: Size
pt: Tamanho

en: Center
pt: Centrar

en: Background Color
pt: Cor de Fundo

en: Small
pt: Pequeno

en: Large
pt: Grande

en: Text
pt: Texto

en: Medium
pt: Médio

en: Square
pt: Quadrado

en: Alignment
pt: Alinhamento

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: About
pt: Sobre

en: Link options
pt: Opcões de ligação

en: Round
pt: Arredondado

en: Shape
pt: Forma

en: Custom hover colors
pt: Cores de foco personalizadas

en: Custom class name
pt: Nome da classe personalizada
