Extra Paragraph Types - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Title
pt: Título

en: Disable
pt: Desativar

en: None
pt: Nenhum

en: Center
pt: Centrar

en: Settings
pt: Definições

en: Top
pt: Topo

en: Text
pt: Texto

en: Bottom
pt: Baixo

en: Gallery
pt: Galeria

en: Mode
pt: Modo

en: Loop
pt: Ciclo

en: Navigation
pt: Navegação

en: Navigation position
pt: Posição de navegação

en: Basic
pt: Básico

en: Controls
pt: Controlos

en: Autoplay
pt: Início automático

en: Auto
pt: Automático

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: Speed
pt: Velocidade

en: Additional settings
pt: Definições adicionais

en: Styles
pt: Estilos

en: Fixed width
pt: Largura fixa

en: Not created
pt: Não criado

en: Select the controls position.
pt: Selecione a posição dos controles.
