Extra Paragraph Types - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Disable
fr: Désactiver

en: None
fr: Aucun(e)

en: Center
fr: Centre

en: Settings
fr: Paramètres

en: Top
fr: Haut

en: Text
fr: Texte

en: Forward
fr: Transférer

en: Bottom
fr: Bas

en: Gallery
fr: Galerie

en: Loop
fr: Boucle

en: Navigation position
fr: Position de la navigation

en: Basic
fr: Basique

en: Controls
fr: Contrôles

en: Autoplay
fr: Lecture automatique

en: Paragraph
fr: Paragraphe

en: Speed
fr: Vitesse

en: Additional settings
fr: Réglages additionnels

en: Desktop
fr: Ordinateur de bureau

en: Fixed width
fr: Largeur fixe

en: Responsive settings
fr: Paramètres d'adaptabilité

en: Tablet
fr: Tablette

en: Breakpoint
fr: Point d'arrêt

en: Slides to show
fr: Diapositives à afficher

en: Slides to scroll
fr: Diapositives à faire défiler

en: Not created
fr: Non créé
