Extra Paragraph Types - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: None
pt: Nenhum

en: Default
pt: Por defeito

en: Background Color
pt: Cor de Fundo

en: Top
pt: Topo

en: Small
pt: Pequeno

en: Large
pt: Grande

en: Bottom
pt: Baixo

en: Width
pt: Largura

en: Colors
pt: Cores

en: Border
pt: Borda

en: Background color
pt: Cor de fundo

en: Repeat
pt: Repetir

en: Hidden
pt: Oculto

en: Default width
pt: Largura predefinida

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Double
pt: Duplo

en: Dotted
pt: Pontilhada(o)

en: Dashed
pt: Tracejadas

en: Solid
pt: Sólida(o)

en: Ridge
pt: Cume

en: Inset
pt: Inserir

en: Other Settings
pt: Outras definições

en: About
pt: Sobre

en: Margin
pt: Margem

en: Inherit
pt: Herdar
