Extra Paragraph Types - en to ru translation catalogue (56 entries)

en: None
ru: Нет

en: Center
ru: Центр

en: Default
ru: По умолчанию

en: Background Color
ru: Цвет фона

en: Top
ru: Вверху

en: Small
ru: Маленький

en: Large
ru: Большой

en: Bottom
ru: Снизу

en: Custom
ru: Собственная

en: Width
ru: Ширина

en: Medium
ru: Средний

en: Colors
ru: Цвета

en: Border
ru: Рамка

en: Loop
ru: Цикл

en: Background color
ru: Цвет фона

en: Repeat
ru: Повтор

en: Padding
ru: Внутренний отступ

en: Hidden
ru: Скрытый

en: Default width
ru: Ширина по умолчанию

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: No repeat
ru: Без повторений

en: Double
ru: Удвоить

en: Border Color
ru: Цвет границы

en: Border Style
ru: Стиль границы

en: Dotted
ru: Пунктир

en: Dashed
ru: Штрих

en: Solid
ru: Сплошной

en: Groove
ru: Выступ

en: Inset
ru: Внутрь

en: Autoplay
ru: Автовоспроизведение

en: Overlay color
ru: Цвет перекрытия

en: Overlay opacity
ru: Прозрачность перекрытия

en: About
ru: Информация

en: Margin
ru: Отступ

en: Opacity
ru: Прозрачность

en: Inherit
ru: Наследовать

en: Cover
ru: Обложка

en: Show controls
ru: Показывать элементы управления

en: Cover Image
ru: Изображение обложки

en: Spacing
ru: Интервалы

en: Padding Top
ru: Внутренний отступ Сверху

en: Padding Bottom
ru: Внутренний отступ Снизу

en: Padding Left
ru: Внутренний отступ Слева

en: Padding Right
ru: Внутренний отступ Справа

en: Margin Top
ru: Отступ Сверху

en: Margin Bottom
ru: Отступ Снизу

en: Margin Left
ru: Отступ Слева

en: Margin Right
ru: Отступ Справа

en: Select Color
ru: Выберите цвет

en: Contain
ru: По содержимому

en: Breakpoints
ru: Точки останова

en: Edge to Edge
ru: От края до края

en: Mobile breakpoint
ru: Мобильный брикпоинт

en: Background Media
ru: Фоновое медиа

en: Not created
ru: Не создано
