Extra Paragraph Types - en to pt translation catalogue (28 entries)

en: None
pt: Nenhum

en: Default
pt: Padrão

en: Background Color
pt: Cor de fundo

en: Top
pt: Superior

en: Small
pt: Pequeno

en: Large
pt: Grande

en: Bottom
pt: Inferior

en: Width
pt: Largura

en: Colors
pt: Cores

en: Border
pt: Borda

en: Loop
pt: Laço

en: Background color
pt: Cor de fundo

en: Repeat
pt: Repetir

en: Hidden
pt: Oculto

en: Default width
pt: Largura padrão

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: No repeat
pt: Não repetir

en: Border Color
pt: Cor da Borda

en: Solid
pt: Sólido

en: Autoplay
pt: Tocar automaticamente

en: About
pt: Sobre

en: Opacity
pt: Opacidade

en: Inherit
pt: Herdar

en: Cover
pt: Capa

en: Cover Image
pt: Imagem de Capa

en: Paragraph settings
pt: Configurações do parágrafo

en: Not created
pt: Não criado
