Extra Paragraph Types - en to hu translation catalogue (40 entries)

en: None
hu: Nincs

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Background Color
hu: Háttérszín

en: Top
hu: Teteje

en: Small
hu: Kicsi

en: Large
hu: Nagy

en: Bottom
hu: Alja

en: Width
hu: Szélesség

en: Medium
hu: Közepes

en: Colors
hu: Színek

en: Border
hu: Keret

en: Loop
hu: Ismétlés

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Repeat
hu: Ismétlődés

en: Padding
hu: Belső margó

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Default width
hu: Alapértelmezett szélesség

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Double
hu: Dupla

en: Dotted
hu: Pontozott

en: Dashed
hu: Vonalas

en: Solid
hu: Tömör

en: Groove
hu: Völgy

en: Ridge
hu: Hegygerinc

en: Inset
hu: Sülyesztett

en: Outset
hu: Kiemelkedő

en: Autoplay
hu: Automatikus lejátszás

en: Other Settings
hu: Egyéb beállítások

en: Overlay color
hu: Átfedés színe

en: Overlay opacity
hu: Átfedés átlátszatlansága

en: About
hu: Leírás

en: Opacity
hu: Átlátszatlanság

en: Inherit
hu: Öröklés

en: Cover
hu: Borító

en: Small width
hu: Kis szélesség

en: Large width
hu: Nagy szélesség

en: Contain
hu: Tartalmaz

en: Breakpoints
hu: Töréspontok

en: Mobile breakpoint
hu: Mobileszköz töréspont
