Extra Paragraph Types - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Slideshow
pt: Diaporama

en: Title
pt: Título

en: Settings
pt: Definições

en: Move
pt: Mover

en: Text
pt: Texto

en: Randomize
pt: Baralhar

en: Fade
pt: Desaparecer gradualmente

en: Animation speed
pt: Velocidade da animação

en: Reverse
pt: Inverso

en: Animation
pt: Animação

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: Direction
pt: Direção

en: Slideshow speed
pt: Velocidade do Slideshow

en: Max items
pt: Máximo de items

en: Select your animation type.
pt: Selecionar o seu tipo de animação

en: Start at
pt: Começar a

en: Create pause/play dynamic element
pt: Criar elemento de pausa/iniciar dinamicamente

en: Not created
pt: Não criado
