Entityqueue Scheduler Field (8.x-3.0) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: select
it: seleziona

en: Top
it: In cima

en: Bottom
it: In fondo

en: Default value
it: Valore predefinito

en: The %field date is required. Please enter a date in the format %format.
it: La data %field è obbligatoria. Si prega di inserire una data nel formato %format.

en: The %field date is invalid. Please enter a date in the format %format.
it: La data %field non è valida. Si prega di inserire una data nel formato %format.
