Entityqueue Scheduler Field (8.x-3.0) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: select
pt: seleciona

en: Top
pt: Superior

en: Bottom
pt: Inferior

en: Default value
pt: Valor padrão

en: start date
pt: data de início

en: end date
pt: data de término

en: The %field date is required. Please enter a date in the format %format.
pt: A data %field é obrigatória. Por favor insira uma data no formato %format.

en: The %field date is invalid. Please enter a date in the format %format.
pt: A data %field é inválida. Por favor, insira uma data no formato %format.
