EPSCoR ERCore (8.x-1.0-beta14) - en to sv translation catalogue (98 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Pages
sv: Sidor

en: Register
sv: Registrera

en: Totals
sv: Totalt

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: Description
sv: Beskrivning

en: On
sv: På

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Categories
sv: Kategorier

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: Link
sv: Länk

en: Category
sv: Kategori

en: Name
sv: Namn

en: Book
sv: Bok

en: Help
sv: Hjälp

en: Default
sv: Förvald

en: Archive
sv: Arkiv

en: Total
sv: Totalt

en: Components
sv: Komponenter

en: Unknown
sv: Okänd

en: Picture
sv: Bild

en: All
sv: Alla

en: Active
sv: Aktiv

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Page
sv: Sida

en: Off
sv: Av

en: Published
sv: Publicerad

en: Location
sv: Plats

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: Node Title
sv: Nodtitel

en: Volume
sv: Volym

en: Start Date
sv: Startdatum

en: End Date
sv: Slutdatum

en: Address
sv: Adress

en: email
sv: e-post

en: Desc
sv: Fallande

en: Events
sv: Aktiviteter

en: Start
sv: Från

en: End
sv: Till

en: End date
sv: Slutdatum

en: Other
sv: Övriga

en: Last
sv: Sista

en: City
sv: Stad

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Full
sv: Fullständig

en: Gender
sv: Kön

en: Male
sv: Man

en: Female
sv: Kvinna

en: Authored on
sv: Författad

en: Accounts
sv: Konton

en: File Upload
sv: Filuppladdning

en: Upload file
sv: Ladda upp fil

en: Token
sv: Ersättningstecken

en: First
sv: Första

en: White
sv: Vit

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Tabs
sv: Flikar

en: Upload File
sv: Ladda upp fil

en: Apply
sv: Applicera

en: Participants
sv: Deltagare

en: Abstract
sv: Abstrakt

en: Postal Code
sv: Postnummer

en: Administrator
sv: Administratör

en: Offset
sv: Kompensera

en: Family
sv: Familj

en: Main navigation
sv: Huvudmeny

en: Dates
sv: Datum

en: Citation
sv: Citat

en: Credentials
sv: Referenser

en: Parent ID
sv: Ovanliggande ID

en: Primary
sv: Primär

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Address 2
sv: Adress 2

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Your virtual face or picture.
sv: Ditt virtuella ansikte eller bild.

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Status messages
sv: Statusmeddelande

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: Filipino
sv: Filippinska

en: Footer menu
sv: Sidfotsmeny

en: Asc
sv: Stigande

en: User Guide
sv: Användarguide

en: Master
sv: Huvud

en: Entity Reference
sv: Objektsreferens

en: Event name
sv: Namn på händelse

en: Site branding
sv: Webbplatsens varumärke

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: User account menu
sv: Meny för användarkonto

en: Edit {{ name }}
sv: Redigera {{ name }}
