Entity Registration Form (2.0.0-alpha5) - en to it translation catalogue (34 entries)

en: Register
it: Registrati

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: Email
it: E-mail

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Inline
it: In linea

en: Authored by
it: Creato da

en: Desc
it: Disc

en: Order
it: Ordina

en: Sort by
it: Ordina per

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Changed
it: Modificato

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Unlocked
it: Sbloccato

en: Locked
it: Bloccato

en: About
it: Informazioni

en: Registration
it: Registrazione

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Order number
it: Numero d'ordine
