Entity Registration Form (2.0.0-alpha5) - en to pt translation catalogue (40 entries)

en: Register
pt: Inscrever-se

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Label
pt: Etiqueta

en: Default
pt: Por defeito

en: View
pt: Mostrar

en: Updated
pt: Atualizado

en: Participant
pt: Participante

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Todos

en: Page
pt: Página

en: Inline
pt: Em linha

en: Authored by
pt: Criado por

en: Order
pt: Ordem

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Changed
pt: Alterado

en: Apply
pt: Aplicar

en: Participants
pt: Participantes

en: Registration Form
pt: Formulário de inscrição

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Unlocked
pt: Desbloqueado

en: Locked
pt: Bloqueado

en: About
pt: Sobre

en: Registration
pt: Inscrição

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Order number
pt: Número da encomenda

en: Registrations
pt: Inscrições

en: Registration type
pt: Tipo de inscrição

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: Order item
pt: Encomendar o item
