Entity Registration Form (2.0.0-alpha6) - en to hu translation catalogue (45 entries)

en: Register
hu: Felhasználó létrehozása

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Label
hu: Címke

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: View
hu: Megtekintés

en: Updated
hu: Frissítve

en: Participant
hu: Résztvevő

en: ID
hu: Azonosító

en: Email
hu: E-mail

en: Created
hu: Létrehozva

en: All
hu: Mind

en: Page
hu: Oldal

en: Inline
hu: Egy sorban

en: Authored by
hu: Szerző

en: Desc
hu: Csökk

en: Order
hu: Rendelés

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Changed
hu: Módosítva

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Participants
hu: Résztvevők

en: Registration Form
hu: Regisztrációs űrlap

en: Offset
hu: Eltolás

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Locked
hu: Zárolt

en: About
hu: Leírás

en: Registration
hu: Regisztráció

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Order number
hu: Rendelés száma

en: Asc
hu: Növ

en: Registrations
hu: Regisztrációk

en: User Account
hu: Felhasználói fiók

en: Registration type
hu: Regisztráció típusa

en: Registration ID
hu: Regisztráció ID

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: Order item
hu: Rendeléselem
