Entity Registration Form (2.0.0-alpha6) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Register
id: Daftar

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Inline
id: Sebaris

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Order
id: Urutan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Changed
id: Berubah

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Locked
id: Dikunci

en: About
id: Tentang

en: Registration
id: Pendaftaran

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Order number
id: Nomor Order

en: Asc
id: Urutan turun

en: Registrations
id: Pendaftaran

en: Registration type
id: Tipe pendaftaran
