Entity Registration Form (2.0.0-alpha6) - en to ja translation catalogue (37 entries)

en: Register
ja: 登録

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: View
ja: ビュー

en: Updated
ja: 更新

en: Email
ja: メール

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Page
ja: ページ

en: Inline
ja: インライン

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Desc
ja: 降順

en: Order
ja: オーダー

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Changed
ja: 変更済

en: Apply
ja: 適用

en: Participants
ja: 参加者

en: Offset
ja: オフセット

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Locked
ja: ロック

en: About
ja: アバウト

en: Registration
ja: 登録

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Order number
ja: 注文番号

en: Asc
ja: 昇順

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻
