Entity Registration Form (2.0.0-beta1) - en to de translation catalogue (46 entries)

en: Register
de: Registrieren

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: edit
de: Bearbeiten

en: Label
de: Beschriftung

en: Default
de: Standard

en: View
de: Ansicht

en: Updated
de: Aktualisiert

en: Participant
de: Teilnehmer

en: Email
de: E-Mail

en: Created
de: Erstellt

en: All
de: Alle

en: Page
de: Seite

en: Authored by
de: Geschrieben von

en: Desc
de: Absteigend

en: Order
de: Reihenfolge

en: Sort by
de: Sortierung

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Changed
de: Geändert

en: Apply
de: Anwenden

en: Participants
de: Teilnehmer

en: Registration Form
de: Registrierung

en: Offset
de: Versatz

en: Machine name
de: Systemname

en: Unlocked
de: Entsperrt

en: Locked
de: Gesperrt

en: Registration form
de: Registrierungsformular

en: About
de: Über

en: Registration
de: Registrierung

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Order number
de: Bestellnummer

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Registrations
de: Registrierungen

en: Registration type
de: Registrierungs Typ

en: Registration ID
de: Registrierungs-ID

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.

en: Registration types
de: Teilnahmetypen

en: Edit registration
de: Teilnahme bearbeiten

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.

en: Order item
de: Bestellartikel
