Entity Registration Form (2.0.0-beta1) - en to ru translation catalogue (41 entries)

en: Register
ru: Регистрация

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Label
ru: Метка

en: Default
ru: По умолчанию

en: View
ru: Просмотр

en: Updated
ru: Обновлено

en: Participant
ru: Участник

en: Created
ru: Создано

en: All
ru: Все

en: Page
ru: Страница

en: Inline
ru: В линию

en: Authored by
ru: Автор

en: Desc
ru: По убыванию

en: Order
ru: Порядок

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Changed
ru: Изменение

en: Apply
ru: Применить

en: Participants
ru: Участники

en: Offset
ru: Пропустить

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Unlocked
ru: Разблокировано

en: Locked
ru: Заблокировано

en: Registration form
ru: Форма регистрации

en: About
ru: Информация

en: Registration
ru: Регистрация

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Order number
ru: Номер заказа

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Registrations
ru: Регистрации

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: Order item
ru: Позиция заказа
