Entity Registration Form (2.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (38 entries)

en: Register
tr: Kaydol

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: View
tr: Görüntüle

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Email
tr: E-posta

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Page
tr: Sayfa

en: Inline
tr: Satır içi

en: Authored by
tr: Yazan

en: Desc
tr: Azalan

en: Order
tr: Sıralama

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Changed
tr: Değişti

en: Apply
tr: Uygula

en: Participants
tr: Katılımcılar

en: Registration Form
tr: Kayıt Formu

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Locked
tr: Kilitli

en: About
tr: Hakkında

en: Registration
tr: Kayıt

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Order number
tr: Sipariş numarası

en: Asc
tr: Artan

en: Registrations
tr: Kayıtlar

en: Registration type
tr: Kaydolma türü
