Entity Registration Form (2.0.0-beta1) - en to uk translation catalogue (45 entries)

en: Register
uk: Реєстрація

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: View
uk: Перегляд

en: Updated
uk: Оновлено

en: Participant
uk: Учасник

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Created
uk: Створено

en: All
uk: Все

en: Page
uk: Сторінка

en: Inline
uk: В одному рядку

en: Authored by
uk: Автор

en: Desc
uk: Спад

en: Order
uk: Послідовність

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Changed
uk: Змінено

en: Apply
uk: Застосувати

en: Participants
uk: Учасники

en: Registration Form
uk: Форма реєстрації

en: Offset
uk: Зміщення

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Unlocked
uk: Розблоковано

en: Locked
uk: Заблоковано

en: Registration form
uk: Реєстраційна форма

en: About
uk: Про модуль

en: Registration
uk: Реєстрація

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Order number
uk: Номер замовлення

en: Asc
uk: Зрост

en: Registration type
uk: Тип реєстрації

en: Registration ID
uk: ID реєстрації

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.

en: Order item
uk: Позиція замовлення
