eStore (8.x-1.13) - en to bn translation catalogue (16 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Body
bn: কাঠামো

en: Images
bn: ছবি

en: Description
bn: বিবরণ

en: Homepage
bn: নীড়পাতা

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Category
bn: বিভাগ

en: Help
bn: সহায়তা

en: Teaser
bn: সার-সংক্ষেপ

en: All
bn: সমস্ত

en: Blog
bn: ব্লগ

en: Permalink
bn: পার্মালিঙ্ক

en: Full comment
bn: পূর্ণাঙ্গ মন্তব্য

en: Full content
bn: পূর্ণাঙ্গ কন্টেন্ট
