eStore (8.x-1.13) - en to ja translation catalogue (53 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Body
ja: 本文

en: Images
ja: イメージ

en: Description
ja: 説明

en: Homepage
ja: ホームページ

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Category
ja: カテゴリー

en: Help
ja: ヘルプ

en: Archive
ja: アーカイブ

en: Archives
ja: アーカイブ

en: Teaser
ja: ティーザー

en: All
ja: すべて

en: Panels
ja: パネル

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Footer
ja: フッター

en: Desc
ja: 降順

en: Blog
ja: ブログ

en: Tools
ja: ツール

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Cart
ja: カート

en: Products
ja: 商品

en: Tabs
ja: タブ

en: Apply
ja: 適用

en: Page list
ja: ページリスト

en: Permalink
ja: パーマリンク

en: Offset
ja: オフセット

en: Featured
ja: 主な

en: Main navigation
ja: メインナビゲーション

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Breadcrumbs
ja: パンくず

en: Status messages
ja: ステータスメッセージ

en: Main page content
ja: メインページコンテンツ

en: Full comment
ja: コメント全文

en: Full content
ja: 全文

en: Footer menu
ja: フッターメニュー

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Footer second
ja: 第2フッター

en: Footer third
ja: 第3フッター

en: Site branding
ja: サイトブランディング

en: Primary admin actions
ja: プライマリ管理アクション

en: Large (480×480)
ja: 大 (480×480)

en: Medium (220×220)
ja: 中 (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
ja: サムネイル (100x100)

en: User account menu
ja: ユーザーアカウントメニュー

en: Site information links
ja: サイト情報のリンク

en: Site section links
ja: サイトセクションのリンク
