eStore (8.x-1.13) - en to pt translation catalogue (54 entries)

en: Home
pt: Início

en: Body
pt: Corpo

en: Images
pt: Imagens

en: Description
pt: Descrição

en: Homepage
pt: Página Pessoal

en: Search
pt: Pesquisar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Link
pt: Ligação

en: Image
pt: Imagem

en: Category
pt: Categoria

en: Category menu
pt: Menu Categoria

en: Help
pt: Ajuda

en: Archive
pt: Arquivo

en: Archives
pt: Arquivos

en: Reviews
pt: Revisões

en: Teaser
pt: Resumo

en: All
pt: Todos

en: Panels
pt: Painéis

en: Page title
pt: Título da página

en: Footer
pt: Rodapé

en: Blog
pt: Blogue

en: Tools
pt: Ferramentas

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Cart
pt: Carrinho

en: Products
pt: Produtos

en: Tabs
pt: Separadores

en: Apply
pt: Aplicar

en: Permalink
pt: Ligação permanente

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Featured
pt: Destacado

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Powered by Drupal
pt: Energizado com Drupal

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Breadcrumbs
pt: Navegação estruturada

en: Status messages
pt: Mensagens de estado

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Full comment
pt: Comentário completo

en: Full content
pt: Conteúdo completo

en: Footer menu
pt: Menu de rodapé

en: Master
pt: Principal

en: Footer second
pt: Rodapé segundo

en: Footer third
pt: Terceiro rodapé

en: Product category
pt: Categoria do produto

en: Site branding
pt: Imagem de marca do sítio

en: Primary admin actions
pt: Ações principais do administrador

en: Large (480×480)
pt: Grande (480×480)

en: Medium (220×220)
pt: Médio (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
pt: Miniatura (100×100)

en: User account menu
pt: Menu de utilizador

en: Site information links
pt: Ligações de informação do site

en: Site section links
pt: Ligações de secção do site
