eStore (8.x-1.15-beta1) - en to hu translation catalogue (70 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Body
hu: Törzs

en: Images
hu: Képek

en: Content
hu: Tartalom

en: Description
hu: Leírás

en: On
hu: Be

en: Homepage
hu: Címlap

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Category
hu: Kategória

en: Category menu
hu: Kategória menü

en: Help
hu: Súgó

en: Archive
hu: Archiválás

en: Archives
hu: Archívumok

en: Reviews
hu: Szemlék

en: Teaser
hu: Bevezető

en: All
hu: Mind

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Off
hu: Ki

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Sale
hu: Eladás

en: Desc
hu: Csökk

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Tools
hu: Eszközök

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Cart
hu: Kosár

en: Products
hu: Termékek

en: Right Sidebar
hu: Jobb oldalsáv

en: Slider
hu: Csúszka

en: Tabs
hu: Fülek

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Teaser text
hu: Bevezető szöveg

en: Offset
hu: Eltolás

en: Featured
hu: Kiemelt

en: Left Sidebar
hu: Bal oldalsáv

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: Variations
hu: Variációk

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Powered by Drupal
hu: Drupal működteti

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: Full comment
hu: Teljes hozzászólás

en: Full content
hu: Teljes tartalom

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Footer menu
hu: Lábléc menü

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Related Products
hu: Kapcsolódó termékek

en: Footer second
hu: Második lábléc

en: Footer third
hu: Harmadik lábléc

en: Stores
hu: Boltok

en: Product category
hu: Termékkategória

en: Toggle navigation
hu: Navigáció átkapcsolása

en: Site branding
hu: Webhely márkázása

en: Cart is empty.
hu: A kosár üres

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek

en: Large (480×480)
hu: Nagy (480×480 képpont)

en: Medium (220×220)
hu: Közepes (220×220 képpont)

en: Thumbnail (100×100)
hu: Bélyegkép (100×100 képpont)

en: User account menu
hu: Felhasználói fiók menüje

en: Site information links
hu: Információk a webhelyről

en: Site section links
hu: Webhely alegységeire mutató hivatkozások

en: eStore Settings
hu: eStore beállítások
