eStore Commerce Base (2.2.3) - en to bn translation catalogue (24 entries)

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Author
bn: লেখক

en: Subject
bn: বিষয়

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Date
bn: তারিখ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Message
bn: বার্তা

en: Category
bn: বিভাগ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: Teaser
bn: সার-সংক্ষেপ

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: All
bn: সমস্ত

en: Block
bn: ব্লক

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Blog
bn: ব্লগ

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: « first
bn: « প্রথম

en: last »
bn: শেষ »

en: Posted in
bn: যেখানে পোস্ট করা হয়েছে

en: Full comment
bn: পূর্ণাঙ্গ মন্তব্য

en: Full content
bn: পূর্ণাঙ্গ কন্টেন্ট
