eStore Commerce Base (2.2.3) - en to jv translation catalogue (29 entries)

en: Operations
jv: Operasi

en: Author
jv: Penulis

en: Subject
jv: Subyek

en: more
jv: pepaké

en: Comments
jv: Komèntar

en: Action
jv: Aksi

en: Date
jv: Tanggal

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: Message
jv: Pesen

en: Category
jv: Kategori

en: Default
jv: Gawan

en: Summary
jv: Rangkuman

en: Teaser
jv: Ringkesan

en: Updated
jv: Wis anyar

en: User
jv: Panganggo

en: All
jv: Kabèh

en: Block
jv: Blok

en: Filter
jv: Saring

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: ‹ previous
jv: ‹ sakdurungé

en: next ›
jv: sakwisé ›

en: « first
jv: « pertama

en: last »
jv: terakhir »

en: Posted in
jv: Dikirim nang

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Full comment
jv: Komèntar sawutuhé

en: Full content
jv: Konten wutuh

en: Asc
jv: Urut Maju
