eStore Commerce Base (2.2.3) - en to oc translation catalogue (40 entries)

en: Operations
oc: Accions

en: Author
oc: Autor

en: Subject
oc: Objècte

en: more
oc: mai

en: Comments
oc: Comentaris

en: Action
oc: Accion

en: Date
oc: Data

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Message
oc: Messatge

en: Category
oc: Categoria

en: Default
oc: Per defaut

en: Summary
oc: Resumit

en: Teaser
oc: Acròcha

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: User
oc: Utilizaire

en: All
oc: Tot

en: Block
oc: Blòt

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: Filter
oc: Filtrar

en: Close
oc: Tampar

en: Sort by
oc: Triar per

en: Token
oc: Geton (token)

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: Activity
oc: Activitat

en: author
oc: autor

en: Cart
oc: Carta

en: Product
oc: Produit

en: Apply
oc: Aplicar

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: Offset
oc: Decalatge

en: Posted in
oc: Postat sus

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Full comment
oc: Comentari complet

en: Full content
oc: Contengut complet

en: Footer menu
oc: Menú Pè de pagina

en: Master
oc: Maître
