Every Template is a Component (1.0.0-beta1) - en to pl translation catalogue (45 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: Author
pl: Autor

en: On
pl: Włączony

en: Reset
pl: Resetuj

en: Feed
pl: Zasób

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Default
pl: Domyślny

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Components
pl: Komponenty

en: All
pl: Wszystko

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Off
pl: Wyłączony

en: Published
pl: Opublikowane

en: Desc
pl: Malejąco

en: Add new comment
pl: Dodaj komentarz

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Changed
pl: Zmieniono

en: New
pl: Nowy

en: ‹ Previous
pl: ‹ Poprzednia

en: Next ›
pl: Następna ›

en: Next page
pl: Następna strona

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Go to first page
pl: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to last page
pl: Przejdź do ostatniej strony

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Published status
pl: Status publikacji

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Text Formats
pl: Formaty tekstów

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Last page
pl: Ostatnia strona

en: Welcome!
pl: Witaj!

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
pl: Nie utworzono jeszcze żadnego typu treści. Aby utworzyć nowy typ treści przejdź do <a href="@create_content">tego formularza</a>.

en: First page
pl: Pierwsza strona

en: Page @items.current
pl: Strona @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
pl: Dodane przez @author_name - @date

en: All content promoted to the front page.
pl: Wszystkie treści promowane na stronie głównej.

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
pl: Nie utworzono jeszcze zawartości strony głównej. <br />Postępuj zgodnie z <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">Podręcznikiem Użytkownika</a> aby rozpocząć budowę swojej witryny.
