etracker (8.x-3.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (19 entries)

en: Specific pages
ja: 特定のページ

en: Pages
ja: ページ

en: On
ja: オン

en: General settings
ja: 全般の設定

en: Statistics
ja: 統計

en: User
ja: ユーザー

en: Off
ja: オフ

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Roles
ja: 役割

en: Users are tracked by default, but you are able to opt out.
ja: デフォルトでユーザーはトラックされますが、あなたはそれを拒否することもできます。

en: Enable user tracking
ja: ユーザーのトラッキングを有効化

en: Users are <em>not</em> tracked by default, but you are able to opt in.
ja: デフォルトでユーザーはトラックされませんが、あなたはそれを許可することもできます。

en: Tracking
ja: 追跡中

en: Default values
ja: デフォルト値

en: All pages except those listed
ja: 以下を除く全てのページ

en: Only the listed pages
ja: 以下のページのみ

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ja: １行に１ベージとして、パスを入力してください。 <b>*</b> はワイルドカードとして使えます。 例えばブログページのパスを指定するには <b>%blog</b>、ユーザー別のブログは <b>%blog-wildcard</b> と入力してください。 また、フロントページを指定するには <b>%front</b> と入力してください。

en: recommended
ja: 推薦
