etracker (8.x-3.0-alpha2) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Specific pages
id: Halaman-halaman tertentu

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: On
id: Pada

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Statistics
id: Statistik

en: User
id: Pengguna

en: Off
id: Matikan

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Roles
id: Peran

en: Default values
id: Nilai bawaan

en: All pages except those listed
id: Semua halaman kecuali yang tercantum

en: Only the listed pages
id: Hanya halaman yang terdaftar

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
id: Tentukan halaman dengan menggunakan path-nya. Masukkan satu path per baris. Karakter '*' adalah wildcard. Contoh path adalah %blog untuk halaman blog dan %blog-wildcard untuk setiap blog pribadi. Halaman depan adalah %front.
