etracker (8.x-3.0-beta3) - en to ar translation catalogue (19 entries)

en: Pages
ar: الصفحات

en: On
ar: في

en: General settings
ar: الإعدادات العامة

en: Statistics
ar: الإحصائيات

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Off
ar: إيقاف

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Roles
ar: الأدوار

en: Role
ar: الدور

en: Users
ar: المستخدمين

en: Messages
ar: الرسائل

en: Error message
ar: رسالة الخطأ

en: Warning message
ar: رسالة التحذير

en: Not restricted
ar: غير مقيد

en: Status message
ar: رسالة الحالة

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ar: حدد الصفحات باستخدام المسارات الخاصة بها، أدخل مسار واحد في كل سطر. العلامة '*' تحل محل أي سلسلة حرفية. مثلاً %blog لمسار المدونة و %blog-wildcard لأي مدونة شخصية. %front هي الصفحة الرئيسية.

en: Not customizable
ar: غير قابل للتخصيص

en: Restricted to certain pages
ar: خاضع لبعض الصفحات
