etracker (8.x-3.0-beta4) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: On
pt: Ligado

en: General settings
pt: Definições gerais

en: Statistics
pt: Estatísticas

en: Breadcrumb
pt: Navegação estrutural

en: Off
pt: Desligado

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Roles
pt: Grupos de utilizador

en: Downloads
pt: Descargas

en: Role
pt: Grupo

en: Users
pt: Utilizadores

en: Messages
pt: Mensagens

en: Privacy
pt: Privacidade

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: Warning message
pt: Mensagem de aviso

en: Not restricted
pt: Não restringido

en: Status message
pt: Mensagem de estado

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pt: Introduza uma página por linha usando o seu caminho (<em>path</em>). O carácter '*' é um carácter universal. Exemplos de caminhos são %blog para a página de blogue e %blog-wildcard para todas as páginas pessoais de blogue. %front é a página principal.

en: Not customizable
pt: Não personalizável

en: Restricted to certain pages
pt: Restringido a determinadas páginas

en: Every page except the listed pages
pt: Todas as páginas exceto as páginas listadas

en: Excepted: @roles
pt: Exceção: @roles

en: @items enabled
pt: @items ativado
